Kapıda Nakit Ödemenin Avantajları Nelerdir?

Kapıda nakit ödeme yöntemi, online alışveriş sitelerinden yapılan alışverişlerde gönderi teslim edilirken ürünün ücretinin tahsil edildiği bir ödeme seçeneğidir. Bu ödeme yöntemini daha çok internet ortamında kart bilgilerini paylaşarak bir şey satın almak istemeyen, satın alınacak ürünün bulunduğu mağazadan ilk kez sipariş veren, bireyler tercih etmektedir. Peki e-ticarette sıklıkla tercih edilen kapıda nakit ödeme seçeneğinin avantajları nelerdir?

Kapıda Nakit Ödemenin Avantajları Nelerdir?

Kapıda Ödeme Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?


Güvenli Ödeme İmkanı

Kapıda ödeme yapan güvenilir alışveriş siteleri oldukça fazla. İnternetten alışveriş yapan bireylerin çekindikleri konulardan biri, kart bilgilerinin çalınması ihtimalidir. Bu sebeple pek çok kişi online alışveriş sitelerinde kredi kartı bilgilerini paylaşmaktan çekiniyor. Bununla birlikte herhangi bir bankada hesabı bulunmayan kişiler kapıda nakit ödemeyi tercih ediyor. Ödeme, teslimat sırasında kurye tarafından gerçekleştirildiği için herhangi bir güvenlik tehdidi de ortadan kalkmış oluyor.

Ürün Teslim Edildikten Sonra Ödeme

Online ödeme yapmayı tercih etmeyen kullanıcıların çekindikleri bir diğer konu ise, ödemenin yapılmasına rağmen ürünün teslim edilmemesidir. E-ticarette kapıda ödeme yönteminde ise tüketici kendisine ulaşmayan bir ürün için ödeme gerçekleştirmemiş olur. Teslimat esnasında yapılacak ödeme için tüketiciler daha rahat bir alışveriş deneyimi elde eder.

Bununla birlikte alıcı kişi, ürünü kuryeden teslim alırken sağlam veya doğru ürün olup olmadığını da kontrol edebilir. Kusurlu veya yanlış ürün gönderildiği takdirde ise ürünün ödemesini yapmadan kurye ile geri gönderebilir. Böylece tüketici, online kredi kartıyla yapılan ödemelerde olduğu gibi ürün tesliminden sonra şirkete ve iade talebinde bulunma, ücretin belirli bir iş günü içerisinde karta iade edilmesini bekleme gibi ekstra uğraşlara girişmek durumunda kalmadan siparişini anında iptal edebilir.

Zamandan Tasarruf Sağlar

Online alışveriş yapan bireylerin birçoğu ödeme sayfasındaki kart bilgileri gibi detayları doldurmaktan çok hoşlanmıyor ve bunu bir zaman kaybı olarak değerlendiriyor. Bununla birlikte cep telefonlarına gelen 3D Secure kodunun gelmemesi, geç gelmesi veya hatalı girilmesi de alışveriş esnasında geçen zamanı uzatabiliyor. Kapıda nakit ödeme sistemi sayesinde müşterileriniz bu durumlarla zaman kaybetmeyerek ve satın almaktan vazgeçmeyerek alışverişlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilirler.

Kapıda nakit ödeme yapmanız gereken bir gönderi bekliyorsanız, size en yakın NakitBasit noktasından hızlıca para çekebilirsiniz. Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen NakitBasit ile nakit paraya ulaşmak için sokak sokak ATM aramanıza gerek kalmıyor. NakitBasit uygulaması içerisinden nakit çekeceğiniz noktayı belirledikten sonra hesabınızın bulunduğu bankayı seçerek hesabınıza giriş yapın ve çekmek istediğiniz tutarı seçin. Size verilen karekod’u kasa görevlisine göstererek paranızı anında teslim alabilirsiniz.

Kapat

Ne kadar komisyon ödersiniz?

Tutar Ortak ATM NakitBasit
50 ₺ 1,64 ₺ 3,0 ₺
100 ₺ 2,24 ₺ 3,0 ₺
150 ₺ 2,85 ₺ 3,0 ₺
200 ₺ 3,45 ₺ 3,0 ₺
250 ₺ 4,05 ₺ 3,0 ₺
500 ₺ 7,07 ₺ 3,0 ₺