Dijital Cüzdanlardan Nakit Çekmek NakitBasit ile Mümkün Olacak!

Ödeme alışkanlarımızın değişmesiyle birlikte, e-cüzdan uygulamalarının kullanımı giderek yaygınlaştı. İlk olarak e-ticaret sektöründe güvenlik amacıyla kullanılmaya başlanan dijital cüzdanlar kullanım kolaylığı, hız, ulaşılabilirlik ve avantajlı kampanya teklifleri sayesinde pek çok kullanıcı ve sektör tarafından tercih edilmeye başlandı. Peki dijital cüzdan nedir?

Dijital Cüzdanlardan Nakit Çekmek NakitBasit ile Mümkün Olacak!

E-cüzdan Nedir?

Dijital cüzdan olarak da bilinen e-cüzdanlar, paranızın dijital olarak saklanması ve harcanabilmesini sağlayan uygulamalardır. E-cüzdanınızda banka kartlarınızı, kredi kartlarınızı ve ön ödemeli kartlarınızı güvenle saklayabilir ve fiziksel veya online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Kullanıcıların hayatını ciddi anlamda kolaylaştıran e-cüzdan uygulamaları ile ilgili rekabetin giderek arttığını söyleyebilmek mümkün. Bankaların ve fintechlerin yanı sıra telekom operatörleri, e-para ve ödeme kuruluşları, yemek kartı şirketleri ve perakende şirketleri de dijital cüzdan uygulamaları geliştirerek kullanıcıların deneyimine sunuyor. Capgemini Araştırma Enstitüsü’nün, ‘World Payments Report 2020’ verilerine göre; 2019'da 2,3 milyar olan dijital cüzdan kullanıcı sayısının 2024'e kadar neredeyse dünya nüfusunun %50’sine tekabül eden 4 milyara ulaşması bekleniyor. Ankete katılanların %48’i ödeme yöntemi olarak dijital cüzdanları tercih ettiklerini belirtiyor.

Dijital Cüzdanlar Ne Gibi İmkanlar Sunuyor?

Online cüzdanların en önemli avantajlarından biri, fiziksel olarak cüzdan taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmalarıdır. Bu durum, ekstra bir yükten kurtulmanın yanı sıra güvenlik açısından da avantaj sağlar. Dijital cüzdan nasıl alınır? sorusunun yanıtını vermek gerekirse; e-cüzdan sahibi olmak istediğiniz marka ile iletişime geçerek veya web sitesi üzerinden online olarak başvuruda bulunarak işleminizi hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Dijital cüzdanınıza; banka hesabınızdan para gönderebilir, ATM’den para yükleyebilir veya yurt içi ve yurt dışına düşük komisyon oranlarıyla para gönderebilirsiniz. Son dönemde sıkça tercih edilen QR kod ile ödeme imkanı da sunan e-cüzdanlar sayesinde bütçe takibini yapmak oldukça kolaylaşmaktadır. Bununla birlikte markalar, ödemelerini dijital cüzdanlar aracılığıyla gerçekleştiren kullanıcılarına özel fırsatlar da sunuyor. Örneğin; online pazaryerinde bir ürünü dijital cüzdanınız ile satın aldığınızda indirim veya para puan kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

NakitBasit ile Dijital Cüzdanlardan Para Çekilebilecek!

Perakende satış noktalarını nakit çekim noktasına dönüştüren NakitBasit ile, cep telefonunuzu kullanarak uygulama içerisinden aldığınız QR kod ile nakit çekebilmeniz mümkün. Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen NakitBasit, fatura ödeme merkezleri, akaryakıt istasyonları ve zincir marketlerden banka hesabınızda bulunan parayı çekebilmenize imkan sağlıyor. NakitBasit’in anlaşmalı olduğu dijital cüzdan sahipleri de hesaplarında bulunan tutarı bu noktalardan çekebilecek. Böylece şu an yalnızca ödeme yöntemi, para transferi gibi hizmetler için kullanılabilen dijital cüzdanlar, yakın gelecekte NakitBasit ile para çekebilme özelliğini de sunabilecek.

Kapat

Ne kadar komisyon ödersiniz?

Tutar Ortak ATM NakitBasit
50 ₺ 1,64 ₺ 3,0 ₺
100 ₺ 2,24 ₺ 3,0 ₺
150 ₺ 2,85 ₺ 3,0 ₺
200 ₺ 3,45 ₺ 3,0 ₺
250 ₺ 4,05 ₺ 3,0 ₺
500 ₺ 7,07 ₺ 3,0 ₺