Türkiye’de Zincir Mağazalardan Nakit Çekme Fırsatı Başlıyor!

Perakende sektörü, oldukça geniş ve rekabetin çok fazla olduğu bir dünya. Bir perakendeci olarak müşterinize ne kadar fazla kolaylık ve ek hizmet sunarsanız, sadakat ve sağlam bir itibar oluşturmak o kadar kolay olmaktadır. Perakende mağazanızdan para çekme fırsatı sunmak da bu avantajlardan biridir.

Mağazalardan nakit çekme uygulaması, 1980'lerde İngiliz perakende zinciri Tesco ile başlamıştı. Tesco, tüketicilerin bir banka kartı işlemi sırasında hesaplarından para çekmelerini sağlamanın, işletmenin kendi nakitlerini elektronik satışa dönüştürmesine olanak tanıdığını fark etti. Bu, elde tutulan nakit miktarını ve bir finans kurumuyla taşınması ve bankaya yatırılması gerekecek fonları da azaltıyordu. Bununla birlikte, bu inovatif teklif müşteriler tarafından da oldukça beğenildi. Bu, bankalar arasında ATM ücretlerinin artan popülaritesi nedeniyle birçok tüketicinin, yalnızca nakit çekmek amacıyla bir perakende mağazasından küçük bir satın alma işlemi yapmasına da imkan sağlayan bir yenilikti. Perakende satış mağazalarından nakit çekme fırsatının, tüketicinin istenmeyen ATM komisyon ücretlerinden kaçınmasına vesile olurken, işletme için de ek bir gelir sağlayan bir adım olduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye’de Zincir Mağazalardan Nakit Çekme Fırsatı Başlıyor!

NakitBasit Türkiye’de Bir İlki Başarıyor!

Bugün marketten, benzin istasyonundan, herhangi bir giyim mağazasından nakit çekme işlemi yurt dışında pek çok ülkede yapılmaya devam ediyor. Ülkemizde henüz tam olarak uygulamaya geçmemiş olan bu sistem NakitBasit ile hayata geçiyor! Banka hesabınızda bulunan tutarı anlaşmalı olduğumuz zincir marketlerden anında teslim alabileceğiniz bu uygulama sayesinde, ATM aramanıza gerek kalmayarak zamandan ve ek masraflardan tasarruf etmenizi sağlıyor.


Marketten Nakit Çekme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Öncelikle NakitBasit uygulamasını cep telefonunuza indirerek işlem yapmak istediğiniz banka hesaplarınızı NakitBasit’e tanımlamanız gerekmektedir. Uygulama içerisinde para çekebileceğiniz alternatif noktalar harita üzerinde size gösteriliyor. Size en yakın noktayı seçtikten sonra işlem yapmak istediğiniz banka hesabınızı ve ardından çekmek istediğiniz tutarı belirliyorsunuz. NakitBasit’in size vereceği QR kodu (karekod) seçtiğiniz perakende mağazasının kasa görevlisine göstererek paranızı teslim alabilirsiniz. İşte bu kadar basit! Nakit çekme işlemi yapmanız için ek bir satın alma yapma şartı bulunmuyor, fakat para çekmek için ATM aramak yerine, düzenli olarak alışveriş yaptığınız bir perakende satış noktasındaki alışverişiniz esnasında nakit de çekerek zaman ve efordan tasarruf ederek aynı noktadan aynı anda 2 işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Nakitbasit ile Nereden Nakit Çekebilirim?

NakitBasit kullanıcıları, kapı ve kasalarında NakitBasit logosu gördükleri zincir marketlerden, akaryakıt istasyonlarından ve fatura ödeme merkezlerinden nakit çekebilecekler. Zincir perakende noktaları bu konuda büyük bir avantaj sağlıyor. Örneğin, İstanbul’daki bir şubeden nakit çekebileceğiniz gibi aynı mağazanın Konya veya Hatay şubesinden de nakit çekebilmek mümkün olacak. Türkiye geneline yayılan NakitBasit ile banka ATM’lerinin bulunmadığı il ve ilçelerde nakit çekmek bir yük olmaktan çıkıyor!

Perakende Satış Noktaları Neden NakitBasit Noktası Olmalı?

NakitBasit tüketicilere olduğu kadar perakende satış noktalarına da katkılar sağlıyor. NakitBasit sayesinde, gün sonunda mağaza çalışanlarının sayması ve banka hesabına aktarılması gereken nakit miktarı azalmaktadır. Daha fazla nakit, daha fazla güvenlik riski… Elinizdeki nakitin yönetimini yapmak daha fazla zaman ve efor gerektiriyor. Bu nedenle müşterilerinize böyle bir imkan sunarak kasanızdaki nakit miktarını fırsata dönüştürerek azaltmak sizin için yararlı olacaktır.

Elbette birincil faydası, müşterileriniz için olumlu bir deneyim yaratması, onların sadakatlerini güçlendirmesi ve geri gelmelerini sağlamasıdır. Özellikle nakit çekmek için gelen, aynı zamanda sizden satın alma yapan müşteriler de olacaktır. Ortak ATM komisyon ücretleri oldukça yüksek. Kullanıcılar, bu ücreti ödemek yerine nakit çekme işlemleri sırasında atıştırmalık gibi küçük bir satın alma işlemi yapmayı tercih edebilirler.

Siz de NakitBasit Noktası Olmak İçin Hemen Başvurun!
Kapat

Ne kadar komisyon ödersiniz?

Tutar Ortak ATM NakitBasit
50 ₺ 1,64 ₺ 3,0 ₺
100 ₺ 2,24 ₺ 3,0 ₺
150 ₺ 2,85 ₺ 3,0 ₺
200 ₺ 3,45 ₺ 3,0 ₺
250 ₺ 4,05 ₺ 3,0 ₺
500 ₺ 7,07 ₺ 3,0 ₺