Nakit Paraya İhtiyaç Duyduğumuz Durumlar Nelerdir?

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, kredi kartlarının kullanım oranları oldukça artsa da günlük hayatımızın koşuşturmacasında kendimizi güvende hissetmek için her zaman nakde ihtiyaç duyarız. Birkaç dakika sonra hayatımızda nelerin değişeceğini öngöremiyoruz. Öte yandan hayatı sadece banka/kredi kartlarıyla da yaşamak mümkün değil. Deprem ve sel gibi doğal afetlerde veya olağanüstü durumların yaşandığı, kartların kabul edilemediği bir ortamda nakit her zaman lazım olabilir.

Nakit Paraya İhtiyaç Duyduğumuz Durumlar Nelerdir?

Neden Nakit Taşımalıyım?

Düşük meblağlarda satın almak istediğiniz ürün veya hizmetler için nakit taşıyarak, hem zamandan tasarruf sağlarken hem de satın aldığınız yerde kredi/banka kartının geçip geçmediği gibi bir düşünceye kapılmamış olursunuz. Örneğin; dolmuş ile seyahat etmeniz gerekiyorsa, seyyar satıcılardan bir şey satın almak istiyorsanız, arkadaşlarınızla birlikte yemeğe çıktığınızda restoranın pos cihazı arızalıysa, bahşiş vermeniz gerekiyorsa, sınırlı stoğa sahip ve çok beğendiğiniz bir ürünü satın almak istediğinizde mağazanın pos cihazı o an kullanım dışı ise veya arabanız arızalanmış ve bir tamirci çağırmak zorunda kalmışsanız nakit paraya ihtiyacınız olacak demektir.

Dolayısıyla tüm bu olası durumlara karşı üzerinizdeki psikolojik etkiyi azaltmak için yanınızda cüzzi miktarlarda da olsa nakit bulundurmanız gerekiyor. İşte tam bu noktada NakitBasit hayatınızı kolaylaştırıyor. NakitBasit sayesinde; para çekmek istediğiniz ve ATM bulamadığınız anlarda size en yakın zincir marketler, akaryakıt istasyonları veya fatura ödeme merkezleri gibi anlaşmalı olduğumuz noktalardan anında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Nakit çekmenin yanında pek çok bankacılık işleminizi de çok yakında gerçekleştirebileceğiniz NakitBasit mobil uygulamasından haberdar olmak ve yapabileceklerinizin daha fazlasını keşfetmek için takipte kalın!

Kapat

Ne kadar komisyon ödersiniz?

Tutar Ortak ATM NakitBasit
50 ₺ 1,64 ₺ 3,0 ₺
100 ₺ 2,24 ₺ 3,0 ₺
150 ₺ 2,85 ₺ 3,0 ₺
200 ₺ 3,45 ₺ 3,0 ₺
250 ₺ 4,05 ₺ 3,0 ₺
500 ₺ 7,07 ₺ 3,0 ₺