Banka ATM’lerinin Yaşattığı Mağduriyetler

Bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için şubeye gitmek ya da mobil bankacılığı kullanmak yerine bankaların ATM’lerini kullananların yaşadıkları olumsuzluklar, kullanıcıları ciddi anlamda mağdur edebiliyor. Hizmet yetersizliği ve sürekli arıza yaşayan ATM’lerin uzun bir süre kullanım dışı olması durumunda kullanıcılar çevrede başka bir bankamatik arayışına giriyor veya ortak ATM kullanmak durumunda kalıyor.

ATM’lerle ilgili yaşanan mağduriyetler bunlarla bitmiyor. ATM paranızı eksik verebiliyor, hesabınızdan çekmek istediğiniz tutar düşmüş görünse de hiç para vermeyebiliyor, paranız ATM’ye sıkışabiliyor veya ATM kartınızı yutabiliyor. Hatta şubeden uzakta yer alan ATM’lerde sahtekarlık durumları bile söz konusu olabilmekte. Teknoloji dünyasında ‘sinsi papağan’ olarak da adlandırılan bu ATM dolandırıcıları, ATM'lere yerleştirdikleri düzeneklerle müşterilerin işlem yaptıkları kart bilgilerini kopyalayarak hesaplarından para çalmakta ve kullanıcıları mağdur etmektedir.

Banka ATM’lerinin Yaşattığı Mağduriyetler

ATM’de Sıkışan Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

ATM’lerde para sıkışması, para yutma, eksik para verme veya yatırılan paranın hesapta görünmemesi gibi durumlarda mağdur olmamak adına ilk yapmanız gereken şey bankamatiğin yanından ayrılmamak ve bankanızı arayarak müşteri hizmetlerini konuyla ilgili haberdar etmek. Hangi işlemi hangi saatte yaptığınızla ilgili tüm detaylar müşteri hizmetlerine aktarıldıktan sonra gerekli tüm incelemeler başlatılır. Bazı durumlarda dilekçe yazmanız bile istenebilir. ATM’nin kamera kayıtlarının incelenmesiyle birlikte, herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde yaklaşık 7 iş günü içerisinde mağduriyetiniz giderilir. Ne kadar uğraştırıcı ve can sıkıcı bir süreç değil mi?

Sıkça kullanılan ve denetlenen köklü bankaların ATM’lerinde bile bu gibi problemler oldukça fazla yaşanıyor. Sizi; ATM paramı yuttu ne yapmalıyım?, ATM paramı yuttu banka geri vermiyor, ATM'de kalan para ne zaman hesaba geçer?, ortak ATM’de para sıkışırsa ne olur? gibi sorunlardan kurtaracak mükemmel bir çözüm olan NakitBasit, ATM ile olan ilişkinizi kesiyor! NakitBasit mobil uygulaması üzerinden alacağınız karekod ile paranızı zincir marketler, akaryakıt istasyonları veya fatura ödeme merkezlerinin kasalarından alabiliyorsunuz. Böylece sürekli arıza yaşayan bir otomat ile uğraşmak yerine, paranızı gerçek kişilerden teslim alabilmeniz mümkün oluyor. Yaşanan mağduriyetleri en aza indirmek ve paraya ulaşmayı kolaylaştırmayı amaçlayan NakitBasit ile yakında tüm bankacılık işlemlerinizi de gerçekleştirebileceksiniz. En iyi bankacılık deneyimi için NakitBasit’i indirmeyi unutmayın!

Kapat

Ne kadar komisyon ödersiniz?

Tutar Ortak ATM NakitBasit
50 ₺ 1,64 ₺ 3,0 ₺
100 ₺ 2,24 ₺ 3,0 ₺
150 ₺ 2,85 ₺ 3,0 ₺
200 ₺ 3,45 ₺ 3,0 ₺
250 ₺ 4,05 ₺ 3,0 ₺
500 ₺ 7,07 ₺ 3,0 ₺